Версия для печати

Під час позачергового засідання виконавчого комітету міський голова Сум Олександр ЛИСЕНКО запропонував збільшити фінансування на поточне утримання шкіл обласного центру.

Він нагадав, що у міському бюджеті вже передбачено 4 млн. грн., аби зменшити тягар, який лягає на плечі батьків. Але щоб повністю відмовитися від батьківської допомоги, необхідно щомісяця направляти на кожну із сумських шкіл по 50 тис. грн. На рік ця сума становитиме близько 16 млн. грн. Поки що з бюджету міста мають намір додатково виділити ще 4 млн. грн., тим самим компенсувавши половину необхідного.

За словами директор Департаменту фінансів, економіки та бюджетних відносин Світлани ЛИПОВОЇ, така можливість є - це можна зробити за рахунок зменшення обсягу коштів резервного фонду.

Водночас заступник міського голови Віктор ВОЛОНТИРЕЦЬ зауважив, що батьки повинні розуміти: відмова від батьківських коштів у школах – справа не одного дня, і реалізовуватиметься вона поетапно. Проте рішучі кроки в цьому напрямку вже зроблено, і за умови виділення додаткових коштів певний фінансовий тягар із батьків однозначно буде знято.

Члени виконавчого комітету підтримали ініціативу міського голови. Тепер її мають розглянути депутати міськради.