Версия для печати

Найнижча підтримка вступу України в НАТО спостерігається в східних і південних областях України. Про це сказано в дослідженні Національного інституту демократії США за грудень 2017 року.

Під час дослідження було опитано понад 7 тисяч осіб. І якщо на сході України за вступ до НАТО до 2020 року виступає відповідно 22% і 24% респондентів, то центр і північ країни демонструють вищу підтримку (по 48%).

Але більшість прихильників Північно-Атлантичного альянсу проживає на заході країни - 59%. Якщо ж взяти середній показник по країні, то виходить, що в НАТО хочуть тільки 40% респондентів.


Крім того, більше третини українців вважають розпад СРСР негативною подією (36%). Приблизно така ж кількість (31%) респондентів радіють розвалу СРСР. При цьому в центрі і на півночі країни (включно з містом Києвом) кількість тих, хто шкодує про розпад Союзу, навіть вище, ніж по всій країні - 38%.

Хоча найбільше прихильників Союзу прогнозовано знаходиться на сході і півдні України - 49% і 48% відповідно. При цьому опитування не проводилося на непідконтрольних територіях Донбасу і в Криму, де проживають мільйони громадян України.

На заході України тих, хто вважає розвал СРСР катастрофою, тільки 16%. Ще 53% респондентів вважають розвал Союзу позитивом.

Серед молодих людей до 35 років негативним розпад Союзу вважають 22% опитаних, позитивним - 35%. Решта вікових зрізів більше шкодують про зникнення радянської держави, ніж радіють цьому.


Джерело: https://vesti-ukr.com