Версия для печати

Група інженерів з Корейського інституту передових технологій (KAIST) створила мобільний додаток для розпізнавання предметів при постукуванні смартфоном по їх поверхні.

Для роботи додаток використовує вбудовані в смартфон: мікрофон, акселерометр і гіроскоп. При зіткненні гаджета з будь-яким предметом мікрофон реєструє виниклий звук, унікальний для кожного матеріалу і форми предмета, а акселерометр і гіроскоп записують дані про зміщенні і повороті смартфона.

Після завершення процесу навчання алгоритму творці додатка запросили 15 добровольців, які перевіряли точність роботи програми на 14 предметах в тихій і галасливій обстановці. Учасників випробувань просили по 50 разів стукнути смартфоном по кожному предмету. Аналіз отриманих даних показав, що додаток працює з високою точністю. Так, найгірший показник розпізнавання склав 94%, а деякі предмети програма розпізнавала з точністю 99,7%. Тестування також дозволило зробити висновок про те, що зовнішній шум слабо впливав на точність розпізнавання.

Судячи по короткому демонстраційному відеоролику, опублікованому дослідниками на YouTube, в перспективі допрацьована версія програми може знайти практичне застосування в різних сферах. Наприклад, стукнувши смартфоном по каструлі, користувач зможе запустити таймер зворотного відліку, щоб вчасно зняти каструлю з плити, а удар по керму велосипеда дозволить запустити на смартфоні навігаційний додаток.


Источник: http://www.workwebsite.ru/joomla/plugins/allvideos.html


Джерело: hitech