Версия для печати

Виконавчий директор Bulletin of Atomic Scientists Рейчел БРОНСОН повідомила про те, що символічний годинник Судного дня, що вказує на загрозу ядерної катастрофи на планеті, перевели на тридцять секунд вперед. Таким чином, зараз на цьому годиннику без двох хвилин ядерна північ.

Рішення про переведення стрілок було прийнято у зв'язку із «похмурою оцінкою» геополітичних процесів, зокрема, через невдачі президента США Дональда Трампа та інших світових лідерів щодо запобігання загроз ядерної війни та зміни клімату, що насуваються.

«У 2017 році світові лідери не змогли ефективно відреагувати на майбутні загрози ядерної війни і зміни клімату, зробивши ситуацію в світовій безпеці ще більш небезпечною, ніж рік тому. Найбільші ризики в минулому році виникали в ядерній сфері. Схоже, що ядерна програма Північної Кореї досягла значного прогресу в 2017 році, збільшуючи ризики як для себе, так і інших країн регіону, і Сполучених Штатів. Провокаційна риторика і такі ж дії з обох сторін значно збільшили ймовірність ядерної війни ... У сфері зміни клімату небезпека може здатися менш безпосередньою, але катастрофічне підвищення температури в довгостроковій перспективі вимагає невідкладної уваги», - заявила Рейчел Бронсон.

При цьому наголошується, що і в ядерній загрозі, і в загрозі, що виникає через кліматичні зміни, винна «згубна дипломатія Трампа».

Таким чином, зараз світ перебуває на рівні 1953 року, коли США і СРСР розробляли водневу бомбу. З тих пір світ ще не перебував лише у двох хвилинах від ядерної катастрофи.

Нагадаємо, що в 2017 році стрілки годинника Судного дня також переводили на 30 секунд вперед. Однак наймасштабніший стрибок за останній час - одразу на дві хвилини вперед - був у 2015 році.

Символічний Годинник Судного дня (Doomsday Clock) - проект американського журналу вчених-атомників, запущений у 1947 році творцями першої атомної бомби. Цей годинник, що показує без кількох хвилин північ, символізує рівень напруженості в світі і розвиток ядерного озброєння.

Последнее изменение Пятница, 26 Январь 2018