Версия для печати

«Сумщина: за два дні до виборів Президента України»: на таку тему відбулося обговорення в Сумському прес-клубі. 

Ірина СТЕГНІЙ – координатор спостереження «Громадянської мережі «ОПОРА» за виборами в Сумській області, Володимир БАБИЧ – заступник начальника ГУНП в Сумській області та Валентина ВОЛІК -громадський омбудсмен із захисту виборчих прав «Громадянської мережі «ОПОРА» розповіли про те, що чекає порушників правил виборчого процесу.

Так, бюлетень не можна передавати стороннім особам, виносити за межі виборчої дільниці та фотографувати, зокрема робити селфі «на пам’ять». За це передбачена кримінальна відповідальність.

Якщо ж ви помітили, що хтось таки «спалахнув» телефоном у виборчій кабінці, пішов прогулятися з бюлетенем  або ж вас змушують віддати голос за певного кандидата, то потрібно повідомити про це голові виборчої дільниці, спостерігачу або звернутися до поліції.

«Звертатися до поліції потрібно на 102 для того, щоб фіксувалося порушення і приїздила слідчо-оперативна група.  Адже той поліцейський, який буде стояти на дільниці, він буде займатися охороною публічного порядку», – повідомила Валентина ВОЛІК.

Зауважимо, 31 березня на Сумщині працюватиме 76 слідчо-оперативних груп, 7 вибухо-технічних груп та 50 екіпажів патрульної поліції. Також на вулицях чергуватимуть півтисячі осіб.  Вони охоронятимуть правопорядок в населених пунктах та на виборчих дільницях.

Джерело: СТС