Версия для печати

Олександр Онищенко був змушений покинути Україну після того, як став прихильником опозиції. Звинувачення і ордер на арешт було видано після того, як Онищенко надав записи телефонних переговорів, які були доказами про корупцію оточення президента Порошенка. У нас була можливість представити список запитань Онищенку про його ситуацію і плани на майбутнє, пише The Washington Times.

Онищенко закінчив Харківське військове училище, отримавши кваліфікацію військового офіцера з глибоким знанням німецької мови. З 2005 по 2008 рік він навчався в Інституті економіки та бізнесу Національного транспортного університету за спеціальністю «Економіка підприємства».
Працював заступником голови Київського Дніпровського району Союзу ветеранів війни в Афганістані, віце-президентом і президентом Федерації кінного спорту України. Був помічником міністра з надзвичайних ситуацій України (2007) і радником міністра з надзвичайних ситуацій України (2010), директором газодобувної компанії в Україні (2010-2012).
Онищенко також був депутатом Київської обласної ради (2010-2012), членом парламенту (2012-2014), заступником голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки (2012-2014).

Пане Онищенко, ми чули, що Ви плануєте балотуватися в 2019 році. Ми стежимо за останніми політичними подіями в Україні, приділяючи найпильнішу увагу майбутнім президентським виборам у 2019 році. На відміну від багатьох політичних експертів, які вважають, що кампанія почалася з нападу президента Порошенка на Михайла СААКАШВІЛІ, є припущення, що кампанія почалася, коли Порошенко і його команда почали полювати за Вашими активами, включаючи одну з найуспішніших українських компаній?
- Так, я вирішив взяти участь у виборчій кампанії. У вас правильне розуміння ситуації. Порошенко розглядає мене як сильного політичного і економічного суперника. Тому його перша мета полягала в тому, щоб позбавити мене і опозицію фінансових ресурсів і змусити покинути рідну країну.

Адміністрація президента Петра ПОРОШЕНКА стає все більш авторитарною, монополізує владу і душить супротивників. Банк, який належить Порошенку, потроїв свої доходи, і це відбувається в той час, коли Україна стикається з найгіршою економічною кризою, і рівень доходів населення різко падає.

У Києві люди, близькі до влади, часто говорять, що Порошенко і його оточення дуже жадібні.
Звичайно, вони завжди хотіли забрати собі мої активи. Я створив ці компанії з нуля. Я взяв на себе занедбані газові свердловини у 2009-2010 році й інвестував у них. Президент і його оточення вирішили забрати собі активи, коли вони стали добре структурованими і приносять дохід.

Колишній прем'єр-міністр і політв'язень Юлія ТИМОШЕНКО поставила під сумнів мотиви цього нападу. Яка була реакція Інтерполу, коли уряд України попросив видати «червоне повідомлення» проти Вас і Вашої 72-річної матері?
- Тимошенко мала рацію - вона знає стиль бізнесу Порошенка, тому вона розуміє його мотив. Вона описала напад на мене як «вороже поглинання бізнесу... Ми повернулися до агресивних корпоративних рейдерських дій - таких, якими займався Янукович. Вони взяли справу Онищенка силою».

Що стосується Інтерполу, то обидва запити на «червоне повідомлення» (ордер на арешт) були відхилені Інтерполом після перегляду Комісією з контролю за файлами Інтерполу.
Генеральний секретаріат Інтерполу також настійливо закликав Національні бюро оновити свої дані щодо моєї матері й мене (так що ордер на арешт був проігнорований).

Ви також не повинні забувати, що судова система Німеччини теж розглянула мою справу. Високий обласний суд у місті Кобленц розглянув ордер на видачу і визнав ордер незаконним. Звинувачення про те, що я присвоїв кошти від «Укргазвидобування», є необґрунтованими. Також не було доведено, що Онищенко брав участь у якомусь конкретному акті розкрадання, скоєному третьою стороною.

Слідчі заарештували 10 осіб, вилучили 39 банківських рахунків, нерухомість і активи Вашої компанії. Як далі просувалося розслідування?
- Після того як Генеральний прокурор Юрій ЛУЦЕНКО прийняв рішення парламенту зняти імунітет, нічого не було зроблено. Слідчі подавали документи, які не уточнюють будь-який факт і не містять жодних доказів передбачуваного злочину. У слідчих немає чіткого плану, як впоратися з цією справою. У матеріалах справи міститься багато сумнівних і непотрібних документів.

Більше того, у мене склалося враження, що для слідчих більш важливо заарештовувати людей, а не встановлювати правду в кримінальному розслідуванні. Аналізуючи ситуацію з усіма цими арештами, я не бачу причин для затримань - люди не зникають, вони знаходяться в контакті зі слідчими і судом. Люди просто кинуті до в'язниці більше року без розумних підстав і доказів. Такі арешти проводилися з метою заморожування діяльності компаній, блокування і знищення бізнесу.

З того моменту, як я був позбавлений парламентського імунітету, нічого істотного в цій справі не відбулося, за винятком одного: вони досягли своєї мети вигнати мене з країни і знищити мій бізнес.

Чи очікуєте Ви будь-яких додаткових звинувачень після офіційного оголошення своїх президентських амбіцій?
- Я буду здивований, якщо не буде нових звинувачень після оголошення мого рішення балотуватися на пост президента. Минулого року Служба безпеки України провела спеціальну прес-конференцію, в ході якої вони намагалися представити мене як зрадника держави. Єдиним доказом такого серйозного звинувачення був обмін повідомленнями між моїм колишнім адвокатом і іншим невідомим чоловіком. Це сумне свідчення того, наскільки низько може впасти українська влада в переслідуванні інформаторів і політичних опонентів. Хоча насправді кримінальне переслідування - це єдиний спосіб боротьби нинішньої влади зі своїми політичними противниками. Як я вже сказав у своєму інтерв'ю в 2016 році, більшість кандидатів можуть отримати принаймні одне кримінальне обвинувачення до моменту виборів, розчистивши дорогу для Порошенка.

Якою є Ваша економічна програма?
- Я розмовляю з провідними економістами, колишніми високопоставленими співробітниками правоохоронних органів, антикорупційними фахівцями про те, як оживити українську економіку. Ми складаємо план, який я скоро представлю.

Джерело: https://iamir.info


 

Последнее изменение Четверг, 14 Сентябрь 2017