wrapper

Напередодні чергової річниці Революції Гідності відомий український філософ Сергій ДАЦЮК поділився своїм баченням її «здобутків».

«Кожен ювілей початку Революції Гідності є приводом ставити питання: чи не час нам знову на Майдан. Давайте подивимося, з чим ми зустрічаємо третій рік від початку Революції Гідності.

1. Реформи зупинено, реформістські спроби на місцях блокуються в центрі, реформістські ініціативи від громади саботуються владою.
2. Люстрація загальмована і її перспективи неясні.
3. Боротьба з корупцією неефективна, почасти фейкова.
4. Війна продовжується, «Мінські домовленості» не працюють.
5. Олігархічний консенсус є основою нинішньої політики центральної влади, плата за кризу перекладається на простих громадян.

Не маючи змоги продемонструвати успіхи післяреволюційних змін, влада вдалася до широкомасштабної інформаційної війни проти громади та найбільших антивладних активістів в політиці. Головна увага ЗМІ в останні місяці перенесена з зупинки реформ, гальмування люстрації, саботажу боротьби з корупцією та провалу мирного процесу на Донбасі на процес народного незадоволення, яке влада заходилася каналізувати негідними засобами.

У публічний простір потрапив план «Шатун», нібито розроблений в Росії для дестабілізації ситуації в Україні. Фактично п'ять тез, що наведені вище, це і є дія української влади в інтересах Росії, де українська влада виступає провідником її імперських інтересів. Тобто саме ці п'ять тез і є реалізований план Путіна, а не сумнівний за своїм походженням план «Шатун».

Можливо, план «Шатун» і був розроблений в Росії, але дуже ймовірно, що редагувався він до потрібного українській владі вигляду вже в Україні. Цей план дозволяє перекласти провину за провали влади на всіх, хто буде критикувати чи протестувати проти владного провалу перетворень у країні.

Отже, нинішня схема інформаційної війни влади проти громади така:
1) революційні перетворення в Україні неможливі, бо у нас тепер вічна війна;
2) громадські протести заборонені, бо це на руку Путіну;
3) якщо хтось критикує владу, то він популіст;
4) якщо хтось протестує, то він агент Путіна.

Головним винуватцем всього цього в дискурсі українських ЗМІ є не президент і уряд, а одна з найменших у парламенті фракцій - «Батьківщина» і її керівник Юлія ТИМОШЕНКО. Проти Тимошенко розгорнуто безпрецедентну травлю - у ЗМІ йде безсоромне шельмування її як головного винуватця кризової ситуації в Україні.

Останній приклад - просто виходить за межі будь-якої пристойності. Мова йде про блог Тетяни ЧОРНОВІЛ «Тимошенко продалася за 100 млн доларів. Документи». У статті я не знайшов жодного факту і жодного документу, які б підтверджували винесене в заголовок блогу. Такі публікації парламентських політиків фактично своєю неврівноваженістю і заангажованістю і збурюють конфлікт у суспільстві. Невже це та сама Тетяна Чорновіл, яка була на Майдані, яку ми знаємо, як полум'яного борця з режимом Януковича? Я не хочу в це вірити. Це ганебна публікація. І це ганебна позиція депутата від Майдану. Не можна в запалі політичної боротьби дозволяти собі настільки огульні звинувачення.

Не менш цинічно шельмуються й політичні сили, які створені недавно. Зокрема, БПП веде інформаційне знищення Лещенка, Заліщук та Найєма - за їх спробу розбудовувати нову партію «Демальянс» та за продовження ними критики корупційного середовища БПП.

Владні посади в Україні покидають запрошені українською ж владою іноземні професіонали. Ставлення до них українців неоднозначне, але доволі адекватне і зрівноважене. Але українські ЗМІ намагаються схилити суспільну думку до негативу. І тут проглядає щось українське і дуже єхидне: нібито іноземці винуваті в поганих реформах, а не самі українці.

Усе частіше режим Порошенка порівнюють з режимом «кривавого президента». Усе частіше оцінки нинішньої влади є гіршими, ніж дореволюційної влади.

Європа та США критикують українську владу дедалі сильніше, і дедалі менше надають їй підтримку. В української влади великі проблеми з лідерами європейських країн та новообраним лідером США. Тобто, нинішня українська влада втратила не тільки внутрішню, але й міжнародну довіру.
Ми маємо посилення політичної кризи в Україні в останній час. Причому ця криза має не тільки внутрішній, але й міжнародний характер. Ця криза тягнеться вже давно. Але нова хвиля кризи спровокована інформаційною війною, яку розгорнула влада проти опозиційних політиків, проти критиків влади, проти борців з корупцією.

Зверніть увагу - це не Росія в даному разі стимулює громадянський конфлікт в Україні; це не українська громада створює громадянський конфлікт, навіть отримуючи платіжки з новими тарифами на енергоносії; це влада, зупинивши революційні перетворення в країні і розпочавши інформаційну війну, спричинила громадянський конфлікт.

Найбільш цікаву пропозицію виходу з цієї ситуації запропонувала Марина СТАВНІЙЧУК у своєму блозі на «Українській правді» «Як перемогти «Шатун», або Квиток в один кінець»: «З усіх боків, найкращий вихід для всіх - терміново розпочати те, чого влада всіляко уникає - суспільний діалог заради збереження внутрішнього миру в країні».

Про що міг би бути такий суспільний діалог? Я неодноразово наполягав саме на мирному способі вирішення цієї економічної й довготривалої політичної кризи - позачергові президентські та парламентські перевибори.

Суспільний діалог задля збереження миру в країні може бути тільки про позачергові перевибори. Якщо влада вже готова про це говорити, то громада давно готова. Водночас перетворення цього суспільного діалогу на спробу влади переконати громадськість далі терпіти цю владу не має сенсу.

Громада в цьому діалозі з владою має наполягати на таких вимогах:
1) припинити у ЗМІ владний тероризм проти громадського протесту - сидіть тихо, а то Путін нападе.
2) припинити називати критику влади популізмом і шельмувати її головних критиків - хто не з владою, той популіст.
3) припинити парламентський шантаж перевиборів - за наявним законодавством вибори неможливі, і парламент буде затягувати прийняття виборчого законодавства вічно.
4) предметом суспільної угоди влади та громади може бути: термін та послідовність проведення дострокових президентських та парламентських перевиборів, громадянська (з повною підтримкою в парламенті) конституанта, референдум про долю Донбасу та Криму (як це і вимагає стаття 73 Конституції України).

Нинішня влада приречена.

Подальше її збереження тільки погіршуватиме ситуацію в країні".

Сергій ДАЦЮК, для UAINFO
 
Джерело: http://iamir.info


 

Последнее изменение Пятница, 18 Ноябрь 2016

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.