Версия для печати

Це була лише перша проба сил - такий собі пробний камінчик, щоб подивитися на реакцію суспільства. Я прогнозую, що в найближчі місяці такі «проби» стануть регулярними. Про це виданню МИР, коментуючи події останніх днів на Майдані Незалежності в Києві, заявив політолог Віктор НЕБОЖЕНКО.

«Звичайно, це ніякий не Майдан-3, - заявив аналітик. - Справжній Майдан почнеться швидко, пройде стрімко і завершиться захопленням урядових будівель, без усіх цих бутафорських наметів, що ми спостерігаємо сьогодні».

«Тобто в столиці формат «млявого» Майдану вже неможливий, хоча я не виключаю, що подібні дійства - з наметами, дровами, багаттям і т.д. - можуть пройти в містах-мільйонниках. Публіка там менш досвідчена, не так політично підкована, як в Києві, і вони можуть усе це сприйняти за чисту монету. Ви тільки уявіть собі: хто посміє «зачистити», наприклад у Львові, щиро обурених людей, які зібралися - з легкої руки «замовників» такої «революції» - на площі Свободи? Та ніхто...» -  говорить політолог.

Відповідаючи на питання про те, хто міг стати організатором і спонсором подій останніх днів у столиці, Небоженко зазначив: «Це точно не Путін і точно не Порошенко. Думаю, це і не «Опозиційний блок». Ви тільки уявіть, як до цих людей, яких звезли на Майдан і які соромилися самих себе, приїжджає хтось із «Опоблоку» у своєму костюмі за 5 тисяч доларів... Це просто смішно. Адже організаторам цієї «революції» рано чи пізно, дня через два-три, треба було обов'язково з'явитися перед людьми. Просто «Майдан» не дожив навіть до свого четвертого дня...»

«Провал цієї акції полягав у зовсім відвертому мавпуванні революції гідності, і в цьому, звичайно ж, її прямі аналогії з антимайданом. Хоча, повторюся, не думаю, що сюди доклали руки екс-регіонали», - зазначив аналітик, додавши, що акція цілком дискредитувала Радикальну партію, оскільки її організатори також назвали себе «радикалами».

«Уся ця акція була заздалегідь і ретельно спланована. Це, звичайно, не був експромт. Метою акції було роздратувати і подивитися, що буде далі. І оскільки наше суспільство ще дуже хворе, такі акції матимуть ефект ще якийсь час і будуть регулярно повторюватися. Чи зможуть вони «розгойдати» суспільство - сьогодні важко прогнозувати. Думаю, для цього буде потрібна якась надзвичайна подія», - зауважив політолог.

Небоженко упевнений, що і в Москві, і у Вашингтоні, а також на Банковій «дуже уважно дивилися на все це, щоб зрозуміти, чи готове українське суспільство до реалізації подібного сценарію».

Експерт вважає, що на цю «спробу Майдану» було витрачено мінімум 100 тисяч доларів.

«З точки зору логістики вся ця оперета була досить дорогою - людей організовано привезли і так само організовано відвезли, їх годували і поїли, організовували медіа і т.д. З точки зору стратегії - це не більше ніж «пробні ігри». Гадаю, днів через десять спливе інформація про справжніх замовників і спонсорів цього так званого «Майдану», - підкреслив Віктор Небоженко.