wrapper

Рішення Кабінету міністрів України про проведення верифікації всіх одержувачів субсидій - зрозуміле бажання уряду заощадити. Однак та соціальна політика, яку проводить уряд, не просто не допомагає українцям, а штовхає на злочини. Правозахисник Едуард БАГІРОВ пояснив, у чому полягає афера під слушним приводом.

Прем'єр-міністр Арсеній ЯЦЕНЮК кожного разу підносить тему субсидій і підвищених соцстандартів як щось екстраординарне - ніби до нього ніхто субсидій не вводив і пенсії з зарплатами не підвищував. Однак, як з'ясовується, крім популізму, який неприємний ментально, українці «ходять під в'язницею».

За словами Багірова, сьогодні влада сама створює такі механізми, щоб люди шукали шляхи, як обійти закон.

«Державі наплювати на своїх пенсіонерів та інвалідів: спочатку встановлюються мізерні пенсії і допомоги, а потім створюються штучні механізми пільг, щоб бути добренькими зі своїми громадянами. Громадяни через голод і зубожіння змушені підробляти документи, наражатися на небезпеку - щоб хоч якось вижити сьогодні. Тому кримінальне провадження, яке почнуть стосовно будь-якого громадянина за фактом підробки документів для отримання пільг, буде на совісті прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка», - зазначив правозахисник.

Багіров розкритикував і саму ідею верифікації. На думку експерта, не потрібно було б влаштовувати додаткову перевірку отримувачів субсидій, якби державні органи відповідально ставилися до перевірки даних. Не виключив він і корупційну складову - чиновник може бути безпосередньо зацікавлений в оформленні «липових» документів.

«Державні органи повинні ретельніше перевіряти документи і, відповідно, не мати інтересу при оформленні «липових» документів, заздалегідь знаючи, що громадяни незаконним способом хочуть отримувати пільги», - зауважив він.

У цій ситуації правозахисник бачить один вихід: держава повинна закладати в бюджет країни такий розмір пенсій і соціальних виплат, який би відповідав українським реаліям, тоді б не довелося «роздавати подачки».

«Що стосується державної виконавчої влади в особі прем'єр-міністра і міністра соціальної політики, то вони повинні закладати в державний бюджет достатню кількість грошей, щоб люди отримували пенсії та соціальні виплати в достатньому обсязі, щоб подачки від держави їм були не потрібні», - підсумував експерт.

Едуард Багіров радить не підробляти документи для отримання субсидії, адже це загрожує тюремним терміном.

«Є категорія громадян, які не підпадають під пільги, і вони різними шляхами отримують статуси чорнобильців, учасників бойових дій і т.д., щоб отримати з бюджету матеріальну допомогу у вигляді пільг або компенсацій. В результаті ті, хто дійсно мають право на пільги, не можуть їх отримати. Категорично не рекомендую громадянам України, навіть з огляду на складне матеріальне становище, підробляти документи і подавати їх до державних органів для отримання пільг, адже законами України передбачено позбавлення волі за такі дії», - наголосив правозахисник.

Джерело: http://finance.obozrevatel.com

 

Коментарі

Новини онлайн

Правила користування сайтом

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів та інформаційних статей, коментарів і блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації і використання.

Думка авторів статей, коментарів, блогів, розміщених на нашому ресурсі, може не збігатися з думками і позицією редакції.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за збитки, понесені в результаті використання або невикористання його інформації.

Прямі та непрямі образи будь-кого, зокрема, політиків, чиновників, журналістів, користувачів ресурсу; дискримінація за національною, етнічною, расовою або релігійною приналежністю, а також шовіністичні висловлювання, нецензурні висловлювання, будь-яка образлива поведінка по відношенню до авторів статей і учасників ресурсу забороняються.

Якщо модератор ресурсу, прочитавши повідомлення, вважає, що воно порушує правила ресурсу, він має право видалити його.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту. Відповідальність за повідомлення та інший контент на сайті несе користувач, який їх розмістив.

Iнформацiя та зв'язок

Портал «Хронограф» - незалежний соціальний медіапроект, мета якого - надати максимум корисної інформації про події в Україні, світі і Сумському регіоні.

«Хронограф» являє собою регулярно оновлюваний політематичний інформаційний веб-ресурс, на якому Вам завжди будуть доступні свіжі новини політичної та економічної тематики, науки та спорту, освіти та культури, відео- та фоторепортажі та ін., а також інтерв’ю і коментарі провідних вітчизняних та закордонних експертів, фахівців у галузі політики, економіки, суспільного розвитку.

Усі права захищені. При повному або частковому використанні матеріалів сайту чи за будь-якого іншого поширення розміщеної інформації посилання на сайт http://hgraf.com.ua обов'язкове.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст новин партнерів (інформери).

З усіх питань, пов'язаних з роботою порталу і розміщенням інформації на сайті, звертайтесь: email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра., тел.: +38(066) 771-51-56.