Версия для печати

Якщо в Україні не буде запущено кредитування бізнесу, то 2018 рік буде дуже сумним. Про це в ексклюзивному коментарі розповів економічний експерт Олександр ОХРІМЕНКО.

На його думку, 2018 рік може виявитися трохи гірше, ніж 2017-й. Експерт пояснив чому.

«Почалося зростання ціни на нафту. Якщо хто звернув увагу, то подорожчав бензин. У 2018 році, я думаю, це буде справжній головний біль. Гадаю, що проблема дорогого газу і дорогої нафти буде стояти дуже гостро. Причому ми бачимо, що далі балачок справа не йде, ніхто реально здешевити або щось придумати не може, тому існує ризик того, що в наступному році інфляція може бути значно вище, ніж у цьому, а ось зростання зарплати такого не буде. Навіть якщо вони піднімуть до 4100, то середня зарплата становитиме 10 тисяч. Але якщо перерахувати з урахуванням інфляції, то це буде на 30% менше, ніж у 2015-му. Грубо кажучи, навіть близько не вийдемо. Тут просто треба зрозуміти: так, нулів додається, папірців додається, але не все так просто», - зазначив економіст.

На думку Охріменка, у 2018 році не виключене невелике зростання економіки. Перш за все, мова йде про промисловість.

«Але вже будуть перші відгомони проблем, пов'язаних з цінами на метал. Якщо в цьому році ціни росли, то в наступному такого зростання вже не буде (маються на увазі світові ціни на метал). Це буде суттєва проблема, і навіть якщо металурги збільшать виробництво металу, то виручка не збільшиться», - прогнозує експерт.

У наступному році, продовжує Охріменко, швидше за все, складно буде повторити таке велике зростання у харчовій промисловості.

«Тут виходить рік через рік: у 2016 році був хороший урожай - у 2017 році вийшло хороше зростання, у 2017 році урожай гірше - ну, розумієте, чиста математика. Так що тут теж будуть розмови, що все добре, харчова промисловість працює, але немає вже такого зростання, яке було в 2017-му. Ось такі ризики», - додає економіст.

Експерт сподівається на те, що в 2018 році відродиться кредитування промисловості і бізнесу як такого.

«Якщо ми запустимо кредитування бізнесу, то це буде головним фактором зростання економіки, і тоді дійсно зростання може бути. Якщо не запустимо, то 2018 рік буде дуже сумний», - резюмував економіст.

Джерело: https://from-ua.com


 

Последнее изменение Пятница, 05 Январь 2018